Lukujärjestykset2022–2023


 

Musiikkileikkikoulu


Maanantai

Tiistai      

Keskiviikko

Torstai     

Perjantai  

Lauantai

Maanantai

Tiistai      

Keskiviikko

Torstai     

Perjantai  

Lauantai

Maanantai

Tiistai      

Keskiviikko

Torstai     

Perjantai  

Lauantai

Maanantai

Tiistai      

Keskiviikko

Torstai     

Perjantai  

Lauantai

Musiikkiteatteri


Maanantai

  • Isot aloittajat ja Muste -16

    -

    op. Iiris Kaasinen

  • Musiikkiteatteri ensemble, PO 3 & SO

    -

    SELLO
    op. M. Luoma

  • Musiikkiteatteri Muha +16

    -

    SELLO

    op. Iiris Kaasinen

Tiistai      

Keskiviikko

  • Musiikkiteatteri ensemble, PO 3 & SO

    -

    KARASALI
    op. E. Aalto &
    L. Virtala

Torstai     

  • 7-11-vuotiaat musiikkiteatterivalmennus

    -

    Sello

    Opettaja Sanna Heiskanen & Annika Lumi

  • Musiikkiteatteri ensemble, PO 1

    -

    SELLO
    op. A. Korolainen-Crevier &
    L. Virtala

  • Musiikkiteatteri ensemble, PO 2

    -

    SELLO
    op. A. Korolainen-Crevier &
    L. Virtala

Perjantai  

Lauantai

Musiikkivalmennus


Maanantai

  • Musiikkivalmennus

    -

    Lintuvaaran koulu

    Opettaja Tiina Forsman

  • Musiikkivalmennus

    -

    Lintuvaaran koulu

    Opettaja Tiina Forsman

Tiistai      

  • Musiikkivalmennus

    -

    Eestinkallion koulu

    Opettaja Tiina Forsman

Keskiviikko

Torstai     

  • Musiikkiteatterivalmennus

    -

    Sello

    Perustaso
    op. Sanna Heiskanen &
    Annika Lumi

  • Musiikkiteatterivalmennus

    -

    Sello

    Jatkotaso
    op. Sanna Heiskanen &
    Annika Lumi

Perjantai  

Lauantai

Musiikin hahmotusaineet


Maanantai

  • Isot aloittajat ja Muste -16

    -

    op. Iiris Kaasinen

  • Muha 6

    -

    op. Iiris Kaasinen

  • Musiikkiteatteri Muha +16

    -

    SELLO

    op. Iiris Kaasinen

Tiistai      

  • Muha 2

    -

    Kodaly

    op. Hanna Mustaniemi

  • Muha 2

    -

    Kodaly

    op. Hanna Mustaniemi

  • Muha 4

    -

    Kodaly

    op. Hanna Mustaniemi

  • Muha 5

    -

    Kodaly

    op. Hanna Mustaniemi

Keskiviikko

  • Muha 1

    -

    Kodaly

    op. Kalle Kataja

  • Muha 3

    -

    Kodaly

    op. Kalle Kataja

  • Muha 1

    -

    Kodaly

    op. Kalle Kataja

  • Muha 6

    -

    op. Iiris Kaasinen

Torstai     

  • Muha 1

    -

    Kodaly

    op. Kalle Kataja

  • Muha 1

    -

    Kodaly

    op. Kalle Kataja

  • Muha 3

    -

    Kodaly

    op. Kalle Kataja

  • Muha 3

    -

    Kodaly

    Kanteleet op. Kalle Kataja

Perjantai  

  • Muha 2

    -

    Kodaly

    op. Sofia Maijanen

  • Muha 3

    -

    Kodaly

    op. Sofia Maijanen

  • Muha 4

    -

    Kodaly

    op. Sofia Maijanen

  • Muha 5

    -

    Kodaly

    op. Sofia Maijanen

Lauantai

Maanantai

Tiistai      

  • Muha 1

    -

    op. Kalle Kataja

  • Muha 3

    -

    op. Kalle Kataja

  • Muha 3

    -

    op. Kalle Kataja

Keskiviikko

  • Muha 2

    -

    op. Hanna Mustaniemi

  • Muha 4

    -

    op. Hanna Mustaniemi

  • Muha 5

    -

    op. Hanna Mustaniemi

  • Muha 5

    -

    op. Hanna Mustaniemi

Torstai     

  • Muha 2

    -

    op. Katriina Siekkinen

  • Muha 4

    -

    op. Katriina Siekkinen

  • Muha 7

    -

    op. Katriina Siekkinen

Perjantai  

Lauantai

Maanantai

  • Muha 1

    -

    op. Kalle Kataja

  • Muha 3

    -

    op. Kalle Kataja

  • Muha 3

    -

    op. Kalle Kataja

  • Muha 4

    -

    JUPO op. Kalle Kataja

Tiistai      

  • Muha 6

    -

    op. Iiris Kaasinen

Keskiviikko

  • Muha 2

    -

    op. Katriina Siekkinen

  • Muha 2

    -

    op. Katriina Siekkinen

  • Muha 4

    -

    op. Katriina Siekkinen

  • Muha 7

    -

    op. Katriina Siekkinen

Torstai     

Perjantai  

Lauantai

Jousiorkesterit


Maanantai

  • Jousiorkesteri Juvenalia

    -

    Sellosali

    Johtaa Lauri Suonio

  • Kamariorkesteri Juvenalia

    -

    Sellosali

    Johtaa Janne Hanhijärvi

Tiistai      

  • Jousiorkesteri kolmevarttiset

    -

    Karasali

    Johtaa Riittaliisa Hakulinen & Marleena Antikainen

Keskiviikko

  • Valmennusorkesteri

    -

    Sello Pikkusali

    Johtaa Tarja Jokiaho

Torstai     

Perjantai  

Lauantai

  • Minijouset

    -

    Sello Pikkusali, alk. 27.8. (joka toinen viikko)

    op. Riitta-Liisa Hakulinen, Marja-Helena Ojanperä

Puhallinorkesterit


Maanantai

  • Juvenalian puhallinorkesteri – JUPO 2

    -

    Karasali

    Johtaa Tanja Vienonen

  • Juvenalian puhallinorkesteri – JUPO 1

    -

    Karasali

    Johtaa Sanna Saarinen

Tiistai      

Keskiviikko

  • Juvenalia Big Band – JBB

    -

    Sello Pikkusali

    Johtaa Olli-Pekka Tuomisalo

Torstai     

Perjantai  

  • Juvenalian puhallinorkesteri – JUPO 3

    -

    Sello Pikkusali

    Johtaa Tanja Vienonen

Lauantai

  • Juvenalian puhallinorkesteri – JUPO 4

    -

    Sello Pikkusali

    Joka 2. viikko
    Johtaa Tanja Vienonen

Kuorot


Maanantai

Tiistai      

  • Valmennuskuoro

    -

    SELLO – PIKKUSALI

    Johtaa Roosa Punkari

  • Lapsikuoro

    -

    SELLO – PIKKUSALI

    Johtaa Roosa Punkari

  • Nuorten lauluensemble 1

    -

    SELLO – PIKKUSALI

    Johtaa Roosa Punkari

Keskiviikko

Torstai     

Perjantai  

Lauantai

  • Sunnuntaisin Juvenalia-kuoro

    -

    SELLO PIKKUSALI

    Johtaa Júlia Heéger