Lukujärjestykset


Musiikkileikkikoulu


Maanantai

Tiistai      

Keskiviikko

Torstai     

Perjantai  

Lauantai

Maanantai

Tiistai      

Keskiviikko

Torstai     

Perjantai  

Lauantai

Maanantai

Tiistai      

Keskiviikko

Torstai     

Perjantai  

Lauantai

Maanantai

Tiistai      

Keskiviikko

Torstai     

Perjantai  

Lauantai

Maanantai

Tiistai      

Keskiviikko

Torstai     

Perjantai  

Lauantai

Maanantai

Tiistai      

Keskiviikko

Torstai     

Perjantai  

Lauantai

Musiikkivalmennus


Maanantai

Tiistai      

  • Musiikkiteatterimuskari

    -

    Sello

    Opettaja Heidi Tamper

Keskiviikko

  • LUOMUS-ryhmä

    -

    Lintuvaaran koulu

    Opettaja Anni Juvonen

Torstai     

Perjantai  

Lauantai

Musiikin hahmotusaineet


Maanantai

  • Musiikkikorvan herätys 1

    -

    Kodaly

    Opettaja Hanne Närhinsalo

  • Musiikkikorvan viritys 4

    -

    Kodaly

    Opettaja Hanne Närhinsalo

  • Musiikkikorvan viritys 4

    -

    Kodaly

    Opettaja Hanne Närhinsalo

Tiistai      

  • Musiikkikorvan viritys 2

    -

    Kodaly

    Opettaja Hanne Närhinsalo

  • Musiikkikorvan viritys 3

    -

    Kodaly

    Opettaja Hanne Närhinsalo

  • Musiikkikorvan viritys 3

    -

    Kodaly

    Opettaja Hanne Närhinsalo

  • Musiikkikorvan viritys 4

    -

    Kodaly

    Opettaja Hanne Närhinsalo

Keskiviikko

  • Musiikkikorvan herätys 2

    -

    Kodaly

    Opettaja Hanne Närhinsalo

  • Musiikkikorvan herätys 1, kamukanteleet

    -

    Kodaly

    Opettaja Hanne Närhinsalo

  • Musiikkikorvan viritys 3

    -

    Kodaly

    Opettaja Hanne Närhinsalo

  • Muha SO

    -

    Kodaly

    Opettaja Hanne Närhinsalo

Torstai     

  • Musiikkikorvan herätys 2

    -

    Kodaly

    Opettaja Kalle Kataja

  • Musiikkikorvan herätys 1

    -

    Kodaly

    Opettaja Kalle Kataja

  • Musiikkikorvan herätys 1

    -

    Kodaly

    Opettaja Kalle Kataja

Perjantai  

  • Musiikkikorvan herätys 2

    -

    Kodaly

    Opettaja Kalle Kataja

  • Jupon musiikkikorvan herätys 1

    -

    Kodaly

    Opettaja Kalle Kataja

  • Tekno

    -

    Neukkari

    Opettaja Matti Sunell

  • Musiikkikorvan viritys 3

    -

    Kodaly

    Opettaja Kalle Kataja

  • Musiikkikorvan herätys 5

    -

    Kodaly

    Opettaja Kalle Kataja

Lauantai

Maanantai

Tiistai      

  • Musiikkikorvan herätys 1

    -

    Opettaja Kalle Kataja

  • Musiikkikorvan herätys 2

    -

    Opettaja Kalle Kataja

  • Musiikkikorvan herätys 2

    -

    Opettaja Kalle Kataja

  • Musiikkikorvan kukoistus 5

    -

    Opettaja Kalle Kataja

Keskiviikko

  • Musiikkikorvan herätys 1

    -

    Opettaja Kalle Kataja

  • Musiikkikorvan herätys 2

    -

    Opettaja Kalle Kataja

  • Musiikkikorvan viritys 3

    -

    Opettaja Kalle Kataja

  • Musiikkikorvan kukoistus 5

    -

    Opettaja Kalle Kataja

Torstai     

  • Musiikkikorvan viritys 4

    -

    Opettaja Hanne Närhinsalo

  • Musiikkikorvan viritys 4

    -

    Opettaja Hanne Närhinsalo

  • Muha SO

    -

    Opettaja Hanne Närhinsalo

Perjantai  

Lauantai

Jousiorkesterit


Maanantai

  • Jousiorkesteri Juvenalia

    -

    Sellosali

    Johtaa Lauri Suonio

  • Barokkiprojekti

    -

    Sello Luokka avoin

    Johtaa Riittaliisa Hakulinen

  • Kamariorkesteri Juvenalia

    -

    Sellosali

    Johtaa Janne Hanhijärvi

Tiistai      

  • Jousiorkesteri kolmevarttiset

    -

    Sello Pikkusali

    Johtaa Riittaliisa Hakulinen & Marleena Antikainen

Keskiviikko

  • Valmennusorkesteri

    -

    Sello Pikkusali

    Johtaa Tarja Jokiaho

Torstai     

Perjantai  

Lauantai

  • Minijouset, Minit 1

    -

    Sello Kodály

    Joka 2. lauantai
    Johtaa Tuuli Toivanen-Gripentrog

  • Minijouset, Minit 2

    -

    Sello Kodály

    Joka 2. lauantai
    Johtaa Tuuli Toivanen-Gripentrog

  • Minijouset, Minit

    -

    Sello Kodály

    Joka 2. lauantai
    Johtaa Tuuli Toivanen-Gripentrog

Puhallinorkesterit


Maanantai

  • Juvenalian puhallinorkesteri – JUPO 2

    -

    Sellosali yleisölämpiö

    Johtaa Tanja Vienonen

  • Juvenalian puhallinorkesteri – JUPO 1

    -

    Sellosali yleisölämpiö

    Johtaa Olli Silván

Tiistai      

Keskiviikko

  • Juvenalia Big Band – JBB

    -

    Sello Pikkusali

    Johtaa Olli-Pekka Tuomisalo

Torstai     

Perjantai  

  • Juvenalian puhallinorkesteri – JUPO 3

    -

    Sello Pikkusali

    Johtaa Tanja Vienonen

Lauantai

Kuorot


Maanantai

Tiistai      

  • Juvenalia-kuoro

    -

    Vaihtelevan aikataulun mukaan:
    Sellosalin yleisölämpiö
    17.00-20.30
    Pikkusali
    19.00-21.30

    Johtaa Matti Järvinen

Keskiviikko

Torstai     

  • Valmennuskuoro

    -

    Sello Pikkusali

    Johtaa Tuulikki Blom

  • Lapsikuoro

    -

    Sello Pikkusali

    Johtaa Tuulikki Blom

  • Nuorten lauluensemble 1

    -

    Sello Pikkusali

    Johtaa Tuulikki Blom

  • Nuorten lauluensemble 2

    -

    Sello Debussy

    Johtaa Tuulikki Blom

Perjantai  

Lauantai

  • Juvenalia-kuoro

    -

    SELLO PIKKUSALI

    Joka kuukauden 2. lauantai
    Johtaa Matti Järvinen