Opettajat


Andrej Hongell
Andrej
Hongell

Sello
andrej.hongell@juvenalia.fi

Anitta Ranta
Anitta
Ranta

Laulu, oopperaluokka
anitta.ranta@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Anna-Kaisa
Pippuri

Oboe
anna-kaisa.pippuri@juvenalia.fi

Anni Juvonen
Anni
Juvonen

Käyrätorvi
anni.juvonen@juvenalia.fi

Antti Vahtola
Antti
Vahtola

Piano
antti.vahtola@juvenalia.fi

Potretti miehestä keskiajalla
Atso
Lehto

Alttoviulu
atso.lehto@juvenalia.fi

Doora Tarnanen
Doora
Tarnanen

Musiikkileikkikoulu
doora.tarnanen@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Elina
Aalto

Musiikkiteatteri, näyttelijäntyö (sij.)
elina.aalto@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Enna
Snellman

Musiikkiteatteri, laulu
enna.snellman@juvenalia.fi

Esko Virtanen
Esko
Virtanen

Kitara
esko.virtanen@juvenalia.fi

Eve Alho
Eve
Alho

Musiikkileikkikoulu
eve.alho@juvenalia.fi

Hannamaria Tamminen
Hannamaria
Tamminen

Piano
hannamaria.tamminen@juvenalia.fi

Hanne Närhinsalo
Hanne
Närhinsalo

Musiikin hahmotusaineet
hanne.narhinsalo@juvenalia.fi

Heidi Tamper
Heidi
Tamper

Musiikkileikkikoulu
heidi.tamper@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Heljä-Maari
Manninen

Viulu, alttoviulu
helja-maari.manninen@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Hellevi
Lassfolk

Huilu
hellevi.lassfolk@juvenalia.fi

Potretti miehestä keskiajalla
Janne
Hanhijärvi

Orkesteri
janne.hanhijarvi@juvenalia.fi

Jörg-Fabian Schnabel
Jörg-Fabian
Schnabel

Klarinetti
jorg-fabian.schnabel@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Júlia
Heéger

Kuoro
julia.heeger@juvenalia.fi

Potretti miehestä keskiajalla
Kalle
Kataja

Musiikin hahmotusaineet
kalle.kataja@juvenalia.fi

Kalle Välimaa
Kalle
Välimaa

Harmonikka
kalle.valimaa@juvenalia.fi

Kari Tikkala
Kari
Tikkala

Piano, cembalo
kari.tikkala@juvenalia.fi

Katariina Zaborszky
Katariina
Záborszky

Viulu
katariina.zaborszky@juvenalia.fi

Kimmo Absetz
Kimmo
Absetz

Nokkahuilu
kimmo.absetz@juvenalia.fi

Laura Virtala
Laura
Virtala

Musiikkiteatteri, Laulu
laura.virtala@juvenalia.fi

Lauri Suonio
Lauri
Suonio

Sello
lauri.suonio@juvenalia.fi

Leena Korpela
Leena
Korpela

Musiikkileikkikoulu
leena.korpela@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Leila
Kurkikangas

Sello
leila.kurkikangas@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Lily-Marlene
Puusepp

Harppu
lily-marlene.puusepp@juvenalia.fi

Maarit Honkanen
Maarit
Honkanen

Piano
maarit.honkanen@juvenalia.fi

Maarit Ranta
Maarit
Ranta

Viulu
maarit.ranta@juvenalia.fi

Maria Kuortti-Katris
Maria
Kuortti-Katris

Piano
maria.kuortti-katris@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Maritta
Manner

Musiikkiteatteri, kapellimestari
maritta.manner@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Marja-Helena
Ojanperä

Kontrabasso
marja-helena.ojanpera@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Marja
Laiho

Piano, säestys
marja.laiho@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Marleena
Antikainen

Viulu
marleena.antikainen@juvenalia.fi

Potretti miehestä keskiajalla
Matti
Järvinen

Juvenalia-kuoro
matti.jarvinen@juvenalia.fi

Matti Sunell
Matti
Sunell

Musiikkiteknologia
matti.sunell@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Mervi
Yli-Vainio

Kantele
mervi.ylivainio@juvenali.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Mette
Heikkinen

Piano, laulu
mette.heikkinen@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Mia
Luoma

Musiikkiteatteri, laulu (sij.)
mia.luoma@juvenalia.fi

Mika Tuomisalo
Mika
Tuomisalo

Trumpetti
mika.tuomisalo@juvenalia.fi

Potretti miehestä keskiajalla
Mika
Ylärakkola

Fagotti
mika.ylarakkola@juvenalia.fi

Milja Angervo
Milja
Angervo

Musiikkileikkikoulu
milja.angervo@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Ninni
Repo

Musiikkileikkikoulu
ninni.repo@juvenalia.fi

Olli-Pekka Tuomisalo
Olli-Pekka
Tuomisalo

Saksofoni
olli-pekka.tuomisalo@juvenalia.fi

Olli Silvan
Olli
Silván

Klarinetti
olli.silvan@juvenalia.fi

Potretti miehestä keskiajalla
Osmo
Palmu

Kitara
osmo.palmu@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Outi
Vainiomäki

Piano
outi.vainiomaki@juvenalia.fi

Päivi Rechardt
Päivi
Rechardt

Viulu
paivi.rechardt@juvenalia.fi

Pasi Suomalainen
Pasi
Suomalainen

Lyömäsoittimet
pasi.suomalainen@juvenalia.fi

Riittaliisa Hakulinen
Riittaliisa
Hakulinen

Alttoviulu, viulu
riittaliisa.hakulinen@juvenalia.fi

Rosa-Lia Anthoni
Rosa-Lia
Anthoni

Erityismusiikkikasvatus
rosa-lia.anthoni@juvenalia.fi

Sanna Huntus
Sanna
Huntus

Kantele, kansanmusiikki
sanna.huntus@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Sanna
Paajanen

Musiikkileikkikoulu
sanna.paajanen@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Sofia
Junttila

Musiikkileikkikoulu
sofia.junttila@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Sole
Mustonen

Oboe
sole.mustonen@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Sonja
Fräki

Säestys, korrepetitio
sonja.fraki@juvenalia.fi

Susanna Pajukangas
Susanna
Pajukangas

Piano
susanna.pajukangas@juvenalia.fi

Taiju Kaartinen
Taiju
Kaartinen

Piano
taiju.kaartinen@juvenalia.fi

Tanja Vienonen
Tanja
Vienonen

Pasuuna, matalat vasket
tanja.vienonen@juvenalia.fi

Tarja Jokiaho
Tarja
Jokiaho

Alttoviulu, viulu
tarja.jokiaho@juvenalia.fi

Terhi Pihlajamaa
Terhi
Pihlajamaa

Musiikkileikkikoulu
terhi.pihlajamaa@juvenalia.fi

Tiina Forsman
Tiina
Forsman

Musiikkileikkikoulu
tiina.forsman@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Tuuli
Takkala

Piano
tuuli.takkala@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Tuuli
Toivanen-Gripentrog

Viulu
tuuli.toivanen-gripentrog@juvenalia.fi

Potretti naisesta keskiajalla
Tuulikki
Blom

Lapsikuorot
tuulikki.blom@juvenalia.fi

Ulla Koskinen
Ulla
Koskinen

Musiikkileikkikoulu
ulla.koskinen@juvenalia.fi